Overblog Suivre ce blog
Administration Créer mon blog

Ka Sa Yé?

  • : Boul an Karayib-la
  • : Boul an Karayib-la, on blòg asi foutbòl Gwadloup é réjyon Karayib-la.
  • Contact

Wouchach

Archiv

Paj

Kategori

20 mai 2009 3 20 /05 /mai /2009 20:49

http://tbn3.google.com/images?q=tbn:0WUz2GPvIuOisM:http://www.bbc.co.uk/french/specials/images/1947_world_cup_2006/2235036_trinidad-and-tobago.jpg

                                                                 Eliminatwa koup di mond 2006
                                                             
                                                                        Zòn CONCACAF

1 é tou
: Trinidad é Tobago kalifyé dirèk pou 2 èm tou-la.

2 èm tou : 13/06/04 : Sendomeng - Trinidad é Tobago 0-2
                                      Trinidad é Tobago - Sendomeng 4-0

3 èm tou : Gwoup C : 18/08/04 : Senvensan é Grènadin - Trinidad é Tobago 0-2
                                       04/09/04 : Senkis é Névis - Trinidad é Tobago 1-2
                                        08/09/04 : Trinidad é Tobago - Mèksik 1-3
                                        10/10/04 : Trinidad é Tobago - Senkis é Névis 5-1
                                        13/10/04 : Mèksik - Trinidad é Tobago 3-0
                                         17/11/04 : Trinidad é Tobago - Senvensan é Grènadin 2-1
* Trinidad é Tobago dézyèm adan gwoup ay, ka kalifyé-y pou èkzagonal-la.

4 èm é dènyé tou : 09/02/05 : Trinidad é Tobago - Etazini 1-2
                                   26/03/05 : Gwatémala - Trinidad é Tobago 5-1
                                   30/03/05 : Trinidad é Tobago - Kòstarika 0-0
                                   04/06/05 : Trinidad é Tobago - Panama 2-0
                                   08/06/05 : Mèksik - Trinidad é Tobago 2-0
                                   17/08/05 : Etazini - Trinidad é Tobago 1-0
                                   03/09/05 : Trinidad é Tobago - Gwatémala 3-2
                                  07/09/05 : Kòstarika - Trinidad é Tobago 2-0
                                  08/10/05 : Panama - Trinidad é Tobago 0-1
                                  12/10/05 : Trinidad é Tobago - Mèksik 2-1
* Trinidad é Tobago 4 èm adan èkzagonal-la, kay jwé baraj kont 4 èm zòn azi-la.

Baraj : 12/11/05 : Trinidad é Tobago - Barayn 1-1
             16/11/05 : Barayn - Trinidad é Tobago 0-1
* Trinidad é Tobago ka kalifyé-y pou faz final-la an Almagn.

                                                                                 Faz final-la an Almagn

http://tbn1.google.com/images?q=tbn:IigFFg5CD_snhM:http://80.img.v4.skyrock.net/80f/special-mondial/pics/482980146.jpg

                                                                                          1é tou
  
                                                                                         Gwoup B
10/06/06 : Dortmund : Trinidad é Tobago - Syèd 0-0
15/06/06 : Nürnberg : Anglètè - Trinidad é Tobago 2-0
20/06/06 : kaiserslautern : Paragwèy - Trinidad é Tobago 2-0
* Trinidad é Tobago fin dènyé adan gwoup ay.

Repost 0
Published by Shaka Zulu - dans LISTWA
commenter cet article
12 mai 2009 2 12 /05 /mai /2009 20:35

http://tbn3.google.com/images?q=tbn:wmk_e3EimbQUhM:http://www.antilles-foot.com/wp-content/uploads/2007/06/%C3%A9quipe_guadeloupe.jpg
Apré jénérasyon a 1948, ès ta lanné-lasa
ké gannyé on tit?



Ekip nasyonal Gwadloup gannyé on sèl tit pou lèmoman adan listwa ay. On tit chanpyon a Karayib-la an 1948! Sa komansé daté! Tounwa-lasa té fèt an désanm 1948 Gwadloup menm. Ekip nasyonal an nou té fouté an final ta Matnik 3-0.

                                                                 KOUP NASYON KARAYIB 1948
       
                                                                                  Eliminatwa

09/48 : Matnik - Domnik 5-0
* Matnik, Domnik kalifyé-yo pou faz final-la Gwadloup davwa Trinidad é Tobago déklaré-y fòfè.

10/48 : Sirinam - Gwiyana 3-O
             Gwiyàn - Gwiyana 3-2
             Sirinam - Gwiyàn 4-2
Klasman-la : 1. SIRINAM 4 pwen, 2. GWIYÀN 2 pwen, 3. Gwiyana 0 pwen
* Sirinam, Gwiyàn kalifyé-yo pou faz final-la Gwadloup.

                                                                      FAZ FINAL-LA GWADLOUP
                                                                           
                                                                                    Kadèfinal
16/12/48 : Bastè : Matnik - Domnik 6-0
16/12/48 : Lapwent : Gwadloup - Ayiti 1-0
* Sirinam, Gwiyàn kalifyé-yo dirèk pou sé dèmifinal-la.

                                                                                      Dèmifinal
18/12/48 : Bastè : Matnik - Sirinam 4-3
18/12/48 : Lapwent: Gwadloup - Gwiyàn 7-2

                                                                                        FINAL-LA
20/12/48 : Lapwent : Gwadloup - Matnik 3-0
* Gwadloup chanpyon Karayib-la 1948.

                                                                      


Repost 0
Published by Shaka Zulu - dans LISTWA
commenter cet article
5 mai 2009 2 05 /05 /mai /2009 20:34
                                                                  Eliminatwa zòn CONCACAF
                                                                                2èm tou
31/03/96 : Sirinam - Jamayik 0-1
21/04/96 : Jamayik - Sirinam 1-0
                                                                                3èm tou
23/06/96 : Bawbad - Jamayik 0-1
30/06/96 : Jamayik - Bawbad 2-0
                                                                                4èm tou
                                                                                Gwoup 3
15/09/96 : Jamayik - Ondiras 3-0
23/09/96 : Senvensan é Grènadin - Jamayik 1-2
16/10/96 : Mèksik - Jamayik 2-1
26/10/96 : Ondiras - Jamayik 0-0
10/11/96 : Jamayik - Senvensan é Grènadin 5-0
17/11/96 : Jamayik - Mèksik 1-0
* jamayik prèmyé adan poul ay, ka kalifyé-y pou dènyé tou-la.

                                                                                 5èm tou
                                                                              Gwoup final
02/03/97 : Jamayik - Etazini 0-0
20/04/97 : Mèksik - Jamayik 6-0
27/04/97 : Kanada - Jamayik 0-0
11/05/97 : Kòstarika - Jamayik 3-1
18/05/97 : Jamayik - Salvadò 1-0
07/09/97 : Jamayik - Kanada 1-0
14/09/97 : Jamayik - Kòstarika 1-0
03/10/97 : Etazini - Jamayik 1-1
09/11/97 : Salvadò - Jamayik 2-2
16/11/97 : Jamayik - Mèksik 0-0
* Jamayik 3èm adan gwoup final-la, ka kalifyé-y pou mondyal-la an Fwans.


                                                              FAZ FINAL-LA AN FWANS

http://tbn3.google.com/images?q=tbn:VC_nhLvw7THkaM:http://www.footforever.com/CM/Images_CM/Images_Diaporama_CM/CM_00150_1998_1er_tour_Croatie_Jamaique_fr.jpg
Jamayik (an jòn) té fè on bèl match
douvan Kroasi.


                                                                                     1é tou
                                                                                   Gwoup H
14/06/98 : Lens : Jamayik - Kroasi 1-3
21/06/98 : Awjantin - Jamayik 5-0
26/06/98 : Lyon : Japon - Jamayik 1-2
* Jamayik 3em adan gwoup ay, éliminé.

                                                                


Repost 0
Published by Shaka Zulu - dans LISTWA
commenter cet article
30 avril 2009 4 30 /04 /avril /2009 21:10
                                                           KOUP DI MOND 1974

http://www.haitifoot.com/manno_sanon/albums/userpics/10001/scan0012.jpg

                                                          Eliminatwa : Zòn CONCACAF
                                                                     1é tou
15/04/72 : Ayiti - Pòtoriko 7-0
23/04/72 : Pòtoriko - Ayiti 0-5
                                                                      2èm tou
                                                          (An vil Pòtopwens (Ayiti))
01/12/73 : Ayiti - Antiy Olandé 3-1
04/12/73 : Ayiti - Trinidad é Tobago 2-1
07/12/73 : Ayiti - Ondiras 1-0
13/12/73 : Ayiti - Gwatémala 2-1
18/12/73 : Ayiti - Mèksik 0-1
* Ayiti prèmyé adan gwoup final-la ka kalifyé-y pou faz final-la an Almagn.

                                                                FAZ FINAL-LA AN ALMAGN
                                                                           Gwoup 4
15/06/74 : Munich : Itali - Ayiti 3-1
19/06/74 : Munich : Polòn - Ayiti 7-0
23/06/74 : Munich : Awjantin - Ayiti 4-1
* Ayiti dènyé adan gwoup ay, éliminé.



http://tbn2.google.com/images?q=tbn:AGG2H3c0nTZdfM:http://www.haiticonnexionnetwork.com/cgimages/pic_16.jpghttp://tbn3.google.com/images?q=tbn:CQ2L4zTO7jFZEM:http://1.bp.blogspot.com/_gS_v-JMyekw/R79JdF8D1BI/AAAAAAAAAsI/e7wy8UnwteE/s400/manno006.jpghttp://tbn3.google.com/images?q=tbn:FV-nWwqDOpeDEM:http://www.fifa.com/mm/photo/worldfootball/general/000_app2001112022438_38338_sq_medium.jpg

Emanyèl "Mani" Sanon (1951-2008), sé pli gwan foutbalè
Ayiti pòté. Sé li ki maké sé 2 bi-la an koup di mond 1974
douvan Itali é Awjantin.
Repost 0
Published by Shaka Zulu - dans LISTWA
commenter cet article
15 avril 2009 3 15 /04 /avril /2009 19:58
Adan listwa a lakoup di mond, 4 péyi a Karayib-la rivé gannyé plas a yo adan on faz final :
- Kiba an 1938
- Ayiti an 1974
- Jamayik an 1998
- Trinidad é Tobago an 2006.

                                                    Chimen a yo adan faz final a koup di mod
                                                                  
                                                                1938 an Fwans
http://tbn3.google.com/images?q=tbn:sY-XC1MIKydfqM:http://www.om4ever.com/CoupeMonde/An30/38BresilPologne.jpg
Prèmyé tou : Kiba - Roumani 3-3 apré pwolongasyon
                      Match woujwé : Kiba - Roumani 2-1                          http://tbn3.google.com/images?q=tbn:sY-XC1MIKydfqM:http://www.om4ever.com/CoupeMonde/An30/38BresilPologne.jpg
Kadèfinal : Syèd - Kiba 8-0

                                                                 1974 an Almagn
http://tbn2.google.com/images?q=tbn:AFYCXQA21IfXuM:http://images24.fotki.com/v862/photos/2/207386/3364340/ZoffMannoSannon1974-vi.jpg
Prèmyé tou : Gwoup 4 : Itali - Ayiti 3-1
                                          Polòn - Ayiti 7-0
                                          Awjantin - Ayiti 4-1

                                                                   1998 an Fwans
http://tbn3.google.com/images?q=tbn:VC_nhLvw7THkaM:http://www.footforever.com/CM/Images_CM/Images_Diaporama_CM/CM_00150_1998_1er_tour_Croatie_Jamaique_fr.jpg
Prèmyé tou : Gwoup H : Kroasi - Jamayik 3-1
                                           Awjantin - Jamayik 5-0
                                          Jamayik - Japon 2-1

                                                                    2006 an Almagn
http://tbn1.google.com/images?q=tbn:IigFFg5CD_snhM:http://80.img.v4.skyrock.net/80f/special-mondial/pics/482980146.jpg
Prèmyé tou : Gwoup B : Trinidad é Tobago - Syèd 0-0
                                           Anglètè - Trinidad é Tobago 2-0
                                          Paragwèy - Trinidad é Tobago 2-0
Repost 0
Published by Shaka Zulu - dans LISTWA
commenter cet article
8 avril 2009 3 08 /04 /avril /2009 19:59
Si ékip nasyonal Gwadloup té rivé jous an dèmifinal a CONCACAF Gold Cup-la an 2007 sé parapòt a dé gwan jwè, Jocelyn Angloma é David Sommeil. Jocelyn Angloma komansé jwé Létwal Mònalo, i pasé pa Rennes, Lille, PSG, OM an Fwans, i jwé osi an Itali èvè Torino, Inter Milan é fin pa Lèspagn èvè FC Valencia. E apré i woutouné fin karyè ay Létwal. David Sommeil li kant ay fè fòmasyon ay SM Caen é apré i jwé Bordeaux, OM. I janmbé dlo pou'y pé sav jwé an Anglètè Manchester City é Sheffield United. Apré Gold Cup-la, David Sommeil woutouné an Fwans. Dènyé klèb ay sété Valenciennes. Sé an klèb-lasa, i trapé on mal kè ki manké kyouyé-y. Apré aksidan ay, i té oblijé arété boul-la.

                                                              JOCELYN ANGLOMA
http://tbn3.google.com/images?q=tbn:hAeTyt6ZUmKaNM:http://www.goal.com/images/20404_hp.jpg

Pòs i jwé
: Milyé ofansif, aryè latéral

Entènasyonal gwadloupéyen dèpi 24/11/06 : Gwadloup - Sendomeng 3-0 (Digicel Cup)

Klèb i jwé :
* Etoile de Morne-à-l'Eau (Gwadloup) (1978-1985)
* Stade Rennais (Fwans) (1985-1987)
* Lille OSC (Fwans) (1987-1990)
* Paris SG (Fwans) (1990-1991)
* Olympique Marseille (Fwans) (1991-1994)
* Torino (Itali) (1994-1996)
* Inter Milan (Itali) (1996-1997)
* FC Valencia (Èspagn) (1997-2002)
* Etoile Morne-à-L'eau (Gwadloup) (2006-2007)

An ékip nasyonal Gwadloup: 16 sélèksyon, 4 bi.
24/11/06 : Gwadloup - Sendomeng 3-0 (1bi) (Digicel Cup)
26/11/06 : Gwiyana - Gwadloup 3-2 (Digicel Cup)
28/11/06 : Gwadloup - Antig é Bawbouda 3-1 (Digicel Cup)
06/01/07 : Matnik - Gwadloup 3-0 (Match zanmi)
14/01/07 : Gwadloup - Kiba 2-1 (1 bi) (Digicel Cup)
16/01/07 : Gwiyana - Gwadloup 4-3 (Digicel Cup)
18/01/07 : Gwadloup - Senvensan é Grènadin 1-0 (Digicel Cup)
20/01/07 : Ayiti - Gwadloup 3-1 (Digicel Cup)
23/01/07 : Kiba - Gwadloup 2-1 (Digicel Cup)
24/03/07 : Gwadloup - Trinidad é Tobago 2-2 (Match zanmi)
17/05/07 : Gwadloup - Domnik 2-0 (Match zanmi)
20/05/07 : Gwadloup - Domnik 1-1 (Match zanmi)
09/06/07 : Gwadloup - Kanada 2-1 (1 bi) (Gold Cup)
11/06/07 : Kòstarika - Gwadloup 1-0  (Gold Cup)
17/06/07 : Gwadloup - Ondiras 2-1 (1 bi) (Gold Cup)
21/06/07 : Mèksik - Gwadloup 1-0 (Gold Cup)

                                                                           DAVID SOMMEIL
http://tbn3.google.com/images?q=tbn:3V8bMFGL00tFrM:http://www.lexpress.fr/medias/63/david-sommeil_242.jpg

Pòs i jwé
: Milyé défansif, défansè santral

Entènasyonal gwadloupéyen dèpi 14/01.07 : Gwadloup - Kiba 2-1 (Digicel Cup)

Klèb i jwé :
* St-Lo (Fwans) (1992-1993)
* SM Caen (Fwans) (1993-1998)
* Stade Rennais (Fwans) (1998-2000)
* Girondins Bordeaux (Fwans) (2000-2003)
* Manchester City (Anglètè) (2003-2005)
* Olympique Marseille (Fwans) (2005)
* Manchester City (Anglètè) (2005-2006)
* Sheffield United (Anglètè) (2006-2007)
* Valenciennes FC (Fwans) (2007-2008)

An ékip nasyonal Gwadloup : 8 sélèksyon.
14/01/07 : Gwadloup - Kiba 2-1 (Digicel Cup)
16/01/07 : Gwiyana - Gwadloup 4-3 (Digicel Cup)
18/01/07 : Gwadloup - Senvensan é Grènadin 1-0 (Digicel Cup)
06/06/07 : Gwadloup - Ayiti 1-1 (Gold Cup)
09/06/07 : Gwadloup - Kanada 2-1 (Gold Cup)
11/06/07 : Kòstarika - Gwadloup 1-0 (Gold Cup)
17/06/07 : Gwadloup - Ondiras 2-1 (Gold Cup)
21/06/07 : Mèksik - Gwadloup 1-0 (Gold Cup)
Repost 0
Published by Shaka Zulu - dans LISTWA
commenter cet article
19 mars 2009 4 19 /03 /mars /2009 16:04
Pou mèt-nou adan ben-la, ban mwen fè zòt sonjé sa'y té fèt an 2007 adan Gold Cup-la otila ékip nasyonal an nou Gwadloup té rivé an dèmifinal pou prèmyé vini ay.

                                            CONCACAF GOLD CUP 2007 AN PEYI MERIKEN (Di 6 jous 24 jen)

http://tbn3.google.com/images?q=tbn:9ZZXq7WEcp5kJM:http://www.parlonsfoot.com/album/20070416/gold_cup_2007_la_guadeloupe.jpg
Sé ti-boug gwada-la té rivé an dèmifinal
pou prèmyé vini a yo adan Gold Cup-la.



                                                                            Prèmyé tou-la

                                                                              GWOUP A
06-06-07 : Miami : Kòstarika - Kanda 1-2
06-06-07 : Miami : Ayiti - Gwadloup 1-1
09-06-07 : Miami : Kanada - Gwadloup 1-2
09-06-07 : Miami : Kòstarika - Ayiti 1-1
11-06-07 : Miami : Kòstarika - Gwadloup 1-0
11-06-07 : Miami : Kanada - Ayiti 2-0
                                                                               Klasman-la
                                                             1. KANADA 6 pwen (+2)
                                                             2. KÒSTARIKA 4 pwen (0)
                                                             3. GWADLOUP 4 pwen (0)
                                                             4. Ayiti 2 pwen (-2)
* Kanada, Kòstarika, Gwadloup kalifyé-yo pou sé kadèfinal-la.

                                                                                  GWOUP B
07-06-07 : Carson : Etazini - Gwatémala 1-0
07-06-07 : Carson : Trinidad é Tobago - Salvadò 1-2
09-06-07 : Carson : Gwatémala - Salvadò 1-0
09-06-07 : Carson : Etazini - Trinidad é Tobago 2-0
12-06-07 : Foxboro  : Etazini - Salvadò 4-0
12-06-07 : Foxboro : Gwatémala - Trinidad é Tobago 1-1
                                                                                    Klasman-la
                                                               1. ETAZINI  9 pwen (+7)
                                                               2. GWATEMALA 4 pwen (0)
                                                               3. Salvadò 3 pwen (-4)
                                                               4. Trinidad é Tobago 1 pwen (-3)
* Etazini, Gwatémala kalifyé-yo pou sé kadèfinal-la.

                                                                                     GWOUP C
08-06-07 : East Rutherford : Ondiras - Panama 2-3
08-06-07 : East Rutherford : Mèksik - Kiba 2-1
10-06-07 : East Rutherford : Mèksik - Ondiras 1-2
10-06-07 : East Rutherford : Kiba - Panama 2-2
13-06-07 : Houston : Kiba - Ondiras 0-5
13-06-07 : Houston : Mèksik - Panama 1-0
                                                                                        Klasman-la
                                                                   1. ONDIRAS  6 pwen (+5)
                                                                   2. MEKSIK  6 pwen (+1)
                                                                   3. PANAMA 4 pwen (0)
                                                                   4. Kiba 1 pwen (-6)
* Ondiras, Mèksik, Panama kalifyé-yo pou sé kadèfinal-la.

                                                                               KADÈFINAL
16-06-07 : Foxboro : Kanada - Gwatémala 3-0
16-06-07 : Foxboro : Etazini - Panama 2-1
17-06-07 : Houston : Mèksik - Kòstarika 1-0 apré pwolongasyon.
17-06-07 : Houston : Ondiras - Gwadloup 1-2

                                                                                 DÈMIFINAL
21-06-07 : Chicago : Etazini - Kanada 2-1
21-06-07 : Chicago : Gwadloup - Mèksik 0-1

                                                                                      FINAL-LA
24-06-07 : Chicago : Etazini - Mèksik 2-1
ETAZINI chanpyon CONCACAF 2007.

Klasman a sé nasyon-la : 1. ETAZINI, 2 Mèksik, 3 Kanada, 4 Gwadloup, 5 Ondiras, 6 Panama, 7 Kòstarika, 8 Gwatémala, 9 Salvadò, 10 Ayiti, 11 Trinidad é Tobago, 12 Kiba.

                                                                                    PALMARÈS
1991 : Etazini - Ondiras 0-0 apré pwolongasyon (4 ti obi a 3)
1993 : Mèksik - Etazini 4-0
1996 : Mèksik - Brézil 2-0
1998 : Mèksik - Etazini 1-0
2000 : Kanada - Kolonbi 2-0
2002 : Etazini - Kòstarika 2-0
2003 : Mèksik - Brézil 1-0 apré pwolongasyon
2005 : Etazini - Panama 0-0 apré pwolongasyon (3 ti obi a 1)
2007 : Etazini - Mèksik 2-1

                                      
Repost 0
Published by Shaka Zulu - dans LISTWA
commenter cet article
13 janvier 2009 2 13 /01 /janvier /2009 12:55

http://www.concacaf.com/images/banner_goldcup09_en.jpg

                                                                    1991 an péyi mériken
Péyi ki jwé
: Etazini, Mèksik, Kanada, Kòstarika, Ondiras, Gwatémala, Jamayik, Trinidad é Tobago.
FINAL-LA (Los Angeles) : Etazini - Ondiras 0-0 ap.p. (5 t obi a 4)

                                                     1993 an péyi Mèksik é an péyi mériken
Péyi ki jwé
: Mèksik, Etazini, Kanada, Kòstarika, Ondiras, Panama, Matnik, Jamayik.
FINAL-LA (Mexico) : Mèksik - Etazini 4-0

                                                                     1996 an péyi mériken
Péyi ki jwé : Etazini, Mèksik, Kanada, Ondiras, Gwatémala, Salvadò, Trinidad é Tobago, Senvensan é Grènadin, *Brézil.
FINAL-LA (Los Angeles) : Mèksik - Brézil 2-0

                                                                       1998 an péyi mériken
Péyi ki jwé
: Etazini, Mèksik, Kòstarika, Ondiras, Gwatémala, Salvadò, Trinidad é Tobago, Kiba, *Brézil
FINAL-LA (Los Angeles) : Mèksik - Etazini 1-0

                                                                         2000 an péyi mériken
Péyi ki jwé
: Etazini, Mèksik, Kanada, Kòstarika, Ondiras, Gwatémala, Trinidad é Tobago, Jamayik,  Ayiti, *Kolonbi, *Pérou, *Koré di Sid.
FINAL-LA (Los Angeles) : Kanada - Kolonbi 2-0

                                                                          2002 an péyi mériken
Péyi ki jwé
: Etazini, Mèksik, Kanada, Kòstarika, Gwatémala, Salvadò, Trinidad é Tobago, Ayiti, Matnik, Kiba, *Ekwatè, *Koré di Sid.
FINAL-LA (Los Angeles) : Etazini - Kòstarika 2-0

                                                               2003 an péyi Mèksik é an péyi mériken
Péyi ki jwé
: Mèksik, Etazini, Kanada, Kòstarika, Gwatémala, Salvadò, Ondiras, Jamayik, KIba, Matnik, *Brézil, *Kolonbi.
FINAL-LA (Mexico) : Mèksik - Brézil 1-0 ap.p.

                                                                            2005 an péyi mériken
Péyi ki jwé : Etazini, Mèksik, Kanada, Kòstarika, Ondiras, Panama, Salvadò, Jamayik, Kiba, Trinidad é Tobago, *Kolonbi, *Afwik di Sid.
FINAL-LA (East Rutherford) : Etazini - Panama 0-0 ap.p. (3 t obi a 1)

                                                                             2007 an péyi mériken
Péyi ki jwé
: Etazini, Mèksik, Kanada, Kòstarika, Panama, Gwatémala, Salvadò, Ondiras,  Ayiti, Trinidad é Tobago, Kiba, Gwadloup.
FINAL-LA (Chicago) : Etazini - Mèksik 2-1

(*) Péyi yo envité.
Repost 0
Published by Shaka Zulu - dans LISTWA
commenter cet article
26 décembre 2008 5 26 /12 /décembre /2008 19:08
 
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/fr/thumb/a/a8/Football_Guadeloupe_federation.png/100px-Football_Guadeloupe_federation.png
                                                                                         1991
                                                                                ELIMINATWA
                                                                     Gwadloup - Gwiyàn 1-0
                                                                     Matnik - Gwadloup 3-1
                                                                     * Gwadloup éliminé
                                                                                           1993
                                                                                       ELIMINATWA
                                                                       Gwiyan - Gwadloup 2-1
                                                                       Gwadloup - Matnik 1-4
                                                                        * Gwadloup éliminé
                                                                                              1996
                                                                                         ELIMINATWA                                                                                              
                                                                           Sirinam - Gwadloup 2-1
                                                                          Gwiyan - Gwadloup 2-2
                                                                          Gwadloup - Matnik 2-1
                                                                           * Gwadloup éliminé
                                                                                                 1998
                                                                                      Pa té mèt non ay
                                                                                                 2000
                                                                                           ELIMINATWA
                                                                                Gwadloup - Domnik 1-0
                                                                               Gwadloup - Antig é Bawbouda 2-1
                                                                               Gwadloup - Bawbad 1-0
                                                                               Grènad - Gwadloup 2-1
                                                                               Jamayik - Gwadloup 5-1
                                                                               Trinidad é Tobago - Gwadloup 3-2
                                                                               * Gwadloup éliminé
                                                                                                     2002
                                                                                              ELIMINATWA
                                                                                 Sentlisi - Gwadloup 3-2
                                                                                 Gwadloup - Zil Vyèj Mériken 11-0
                                                                                 Ayiti - Gwadloup 2-0
                                                                                 * Gwadloup éliminé
                                                                                                      2003
                                                                                                ELIMINATWA
                                                                                 Gwadloup - Pòwtoriko 4-0
                                                                                 Pòwtoriko - Gwadloup 0-2
                                                                                  Grènad - Gwadloup 4-5
                                                                                  Jamayik - Gwadloup 2-0
                                                                                  Gwadloup - Bawbad 1-0
                                                                                  Kiba - Gwadloup 3-2
                                                                                  Trinidad é Tobago - Gwadloup 1-0
                                                                                  Gwadloup - Antig é Bawbouda 2-0
                                                                                   * Gwadloup éliminé
                                                                                                       2005
                                                                                                   ELIMINATWA
                                                                                  Gwiyàn - Gwadloup 1-0
                                                                                  Gwadloup - Domnik 7-0
                                                                                  Matnik - Gwadloup 0-0
                                                                                   * Gwadloup éliminé
                                                                                                        2007
                                                                                                    ELIMINATWA
                                                                                    Gwadloup - Senmawten 1-0
                                                                                    Gwadloup - Domnik 1-0
                                                                                    Gwadloup - Matnik 4-0
                                                                                    Gwadloup - Sendomeng 3-0
                                                                                    Gwiyana - Gwadloup 3-2
                                                                                    Gwadloup - Antig é Bawbouda 3-1
                                                                                    Gwadloup - Kiba 2-1
                                                                                    Gwiyana - Gwadloup 4-3
                                                                                    Gwadloup - Senvensan é Grènadin 1-0
                                                                                    Ayiti - Gwadloup 3-1
                                                                                    Kiba - Gwadloup 2-1
                                                                                     * Gwadloup kalifyé-y pou faz final-la Etazini.
                                                                                          FAZ FINAL-LA ETAZINI
                                                                                                     Gwoup A
                                                                     Miami : Gwadloup - Ayiti 1-1
                                                                     Miami : Gwadloup - Kanada 2-1
                                                                     Miami : Kòstarika - Gwadloup 1-0
                                                                      * Gwadloup fin adan lé dé méyè twazyèm é kalifyé-y pou sé kadèfinal-la.
                                                                                                  Kadèfinal
                                                                      Houston : Gwadloup - Ondiras 2-1
                                                                                                  Dèmifinal
                                                                      Chicago : Mèksik - Gwadloup 1-0
                                                                       * Gwadloup fin 3è adan CONCACAF Gold Cup 2007-la.
                                                                                                    2009
                                                                                               ELIMINATWA
                                                                                      Gwadloup - Zil Kayiman 7-1
                                                                                      Gwadloup - Grènad 2-1
                                                                                      Gwadloup - Matnik 3-1
                                                                                      Kiba - Gwadloup 2-1
                                                                                     Gwadloup - Ayiti 3-2
                                                                                     Gwadloup - Antig é Bawbouda 2-2
                                                                                     Jamayik - Gwadloup 2-0
                                                                                     Gwadloup - Kiba 0-0 (5 ti o bi a 4)
                                                                           * Gwadloup kalifyé-y pou faz final-la Kanada.
                                                                            
Repost 0
Published by Shaka Zulu - dans LISTWA
commenter cet article
2 décembre 2008 2 02 /12 /décembre /2008 13:11

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/af/CaribbeanIslands.png/800px-CaribbeanIslands.png


Lanné                            Péyi òganizatè-la                                 Ekip ki gannyé-la


1948                              Gwadloup                                                  GWADLOUP

1978                             Trinidad é Tobago                                    SIRINAM

1979                             Sirinam                                                       AYITI

1981                             Pòwtoriko                                                   TRINIDAD E TOBAGO

1983                             Gwiyàn                                                        MATNIK

1985                             Bawbad                                                      MATNIK

1988                             Matnik                                                         TRINIDAD E TOBAGO

1989                             Bawbad                                                      TRINIDAD E TOBAGO

1990                            Trinidad é Tobago                                     Final-la pa jwé

1991                            Jamayik                                                      JAMAYIK

1992                            Trinidad é Tobago                                    TRINIDAD E TOBAGO

1993                            Jamayik                                                       MATNIK

1994                            Trinidad é Tobago                                     TRINIDAD E TOBAGO

1995                           Jamayik é Zil Kayiman                              TRINIDAD E TOBAGO

1996                           Trinidad é Tobago                                      TRINIDAD E TOBAGO

1997                           Senkis é Névis é Antig a Bawbouda       TRINIDAD E TOBAGO

1998                           Jamayik é Trinidad é Tobago                  JAMAYIK

1999                           Trinidad é Tobago                                      TRINIDAD E TOBAGO

2001                           Trinidad é Tobago                                      TRINIDAD E TOBAGO

2005                           Bawbad                                                         JAMAYIK

2007                           Trinidad é Tobago                                       AYITI

2008                           Jamayik                                                                            ?

Repost 0
Published by Shaka Zulu - dans LISTWA
commenter cet article